Rzeszowskie atrakcje – Aleja Pod Kasztanami

Jest pięknym miastem, na terenie którego każdy z nas będzie mógł spędzić czas w sposób przyjemny i pożyteczny zarazem. Rzeszów to ciekawe atrakcje i cenne zabytki, to również malownicze zakątki, po których można spacerować do woli. Jednym z tych miejsc, które warto uwzględnić w programie swej wycieczki po Rzeszowie, jest Aleja Pod Kasztanami. Czym przyciąga to miejsce?
Aleja Pod Kasztanami to malowniczy deptak, który na mapie Rzeszowa zajmuje miejsce bardzo ważne. Tu Śródmieście pokazuje nam swe najpiękniejsze oblicze, a niezwykła atmosfera tego miejsca może każdego z nas wprowadzić w wyjątkowy nastrój. Trakt ten powstał w wieku XVIII, a jego nazwa do dziś przypomina nam o potężnych kasztanach –drzewach, które swego czasu były największą ozdobą tej części miasta. Dziś wielkim walorem tej ulicy jest jej zabudowa, w której dominują secesyjne wille. Nie brak w ich gronie ciekawych przykładów dawnej architektury oraz obiektów, którym warto się uważniej przyjrzeć. Jednym z ciekawszych przykładów secesji jest tu okazała willa projektu Hołubowicza, wzniesiona dla rodziny Jabłońskich w początkach XX wieku. pięknie prezentują się też wille wzniesione według projektu T. Tekielskiego, przy czym niezwykle ciekawa jest willa z numerem 8. Jej wyjątkowość wynika z faktu, iż w ciekawy sposób nawiązuje ona do stylu szwajcarskiego budownictwa ludowego. W czasie wycieczki po tej części Rzeszowa warto też zwrócić uwagę na willę „Pod Sową”, która przypomina niewielki zameczek.
Rzeszów to ciekawe perełki dawnej architektury, w gronie których secesyjne wille zajmują miejsce bardzo ważne. Warto zatem w czasie wycieczki po tym mieście poświęcić i im odrobinę uwagi. Spacer po Alei z pewnością będzie wspaniałą okazją do nacieszenia się ich widokiem.

admin Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *