ABC codziennej pielęgnacji piersi

ABC codziennej pielęgnacji piersi.

Odpowiednia pielęgnacja biustu to ważna sprawa dla każdej kobiety, pragnącej jak najdłużej cieszyć się jędrnymi i pięknymi piersiami. Biust wymaga starannej pielęgnacji i im wcześniej podjęte zostaną odpowiednie kroki, tym lepiej.
Sporym błędem jest rozpoczynanie pielęgnacji biustu dopiero wtedy, gdy piersi tracą swą młodzieńczą elastyczność. Te panie, które od wczesnej młodości dbają o swój biust i starannie go pielęgnują, dłużej cieszą się jego atrakcyjnym wyglądem.
Jak pielęgnować biust? Z jakich środków należy korzystać, by poprawić jego wygląd?
Warto pamiętać, że żadem cudowny kosmetyk nie zdziała takich cudów, jak zimna woda. Codzienna pielęgnacja biustu powinna zatem w pierwszej kolejności uwzględniać mycie piersi zimną wodą. Jakie są zalety korzystania z takiej kąpieli? Zimna woda przede wszystkim poprawia ukrwienie i pozwala utrzymać elastyczność naczyń krwionośnych. Dzięki zimnej wodzie skóra staje się bardziej elastyczna.
Zimną wodę można wykorzystać również do masażu, do którego wykonania przydatna jest specjalna końcówka do prysznica. Końcówka taka wyposażona jest w szczotki, które masują biust polewany jednocześnie zimną wodą.
Kto nie ma ochoty na taki masaż, może ograniczyć się do masażu tradycyjnego. Miękka szczotka do ciała może skutecznie wymasować piersi i poprawić ich ukrwienie. Taki masaż należy wykonywać przed kąpielą. Masaż, następnie zimny prysznic – to czynności, które każdego dnia pozwolą poprawić wygląd biustu i przedłużyć jego młodość. Warto po tych zabiegach nasmarować biust tłustą emulsją lub specjalnym balsamem do ciała, gdyż wrażliwa skóra w rejonie klatki piersiowej szybko traci wilgoć i bardzo szybko zaczyna tracić elastyczność z powodu jej braku. Z tego względu nawilżanie i dostarczenie skórze odpowiednich składników odżywczych jest bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji.
Inne środki do pielęgnacji biustu można dobierać już w zależności od indywidualnych potrzeb. Na rynku kosmetycznym jest obecnie sporo kosmetyków służących do pielęgnacji biustu. Większość z nich ma postać emulsji lub żeli, zaś w ich składzie ważną rolę odgrywają kolagen, witaminy A, białka oraz wyciągi roślinne. Specjalne kosmetyki są produkowane z myślą o kobietach w ciąży, dla których dużym problemem jest kwestia obciążenia tkanki łącznej i rozstępów.

admin Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *