Ultradźwięki w walce z cellulitem

Jest problemem uciążliwym – szczególnie w okresie wakacji, gdy chcemy się pochwalić pięknymi nogami i pięknym brzuchem. Niestety, atakujący uda, pośladki i skórę brzucha cellulit może sprawić, że wyjście na plażę stanie się dla nas sporym problemem. Jak pokonać nieszczęsną „pomarańczową skórkę”? W chwili, gdy zawodzi dieta i ćwiczenia, można postawić na ultradźwięki.

Terapia ultradźwiękami może przynieść dobre efekty. Na czym polega taki zabieg? Na „zaatakowaniu” objętej cellulitem skóry falami ultradźwiękowymi. Mają one wniknąć w głąb skóry, a tym samym – stymulująco wpłynąć na poszczególne komórki. Efektem takiego zabiegu jest znacznie lepsze krążenie krwi oraz ogromna poprawa mikrokrążenia. Terapia ultradźwiękami pomaga jednocześnie zadbać o wewnętrzne warstwy tkanki i pobudzić produkcję kolagenu. Wszystko to sprawia, że cellulit przestaje być tak uciążliwym wrogiem, a walka z nim staje się znacznie łatwiejsza. Jak wygląda taki zabieg?

Zabieg przeciw cellulitowi, w którym główną rolę pełnią ultradźwięki, bardzo przypomina tradycyjne badanie ultrasonograficzne. Fala ultradźwięków sprawia, że w komórkach naszego organizmu zmienia się ciśnienie, a komórki są skutecznie pobudzane do szybszego spalania tłuszczu. W trakcie terapii ultradźwiękami można się jednocześnie pozbyć nadmiaru wody, która również przyczynia się do nasilania problemów związanych z wagą oraz sylwetką. Dzięki takiej terapii ułatwione zostaje jednocześnie wnikanie aktywnych związków w głąb skóry, dzięki czemu dostarczenie jej odżywczych substancji staje się łatwiejsze. Jeśli chcemy pokonać cellulit w ten sposób, musimy pamiętać o jednym – ważną rolę odgrywa tu dobry sprzęt, którego jakość ma ogromny wpływ na skuteczność terapii. Jeśli chcemy pokonać cellulit ultradźwiękami, musimy też pamiętać o dość licznych przeciwwskazaniach. Wiadomo, że terapii takiej nie mogą się poddać osoby walczące z nowotworami, kobiety w ciąży oraz ci, którzy mają poważne problemy z układem krążenia.

admin Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *